Lassie, a családjától távolra szakadt, majd sok kaland után hazatérő skót juhász történetét mindenki ismeri, ezúttal pedig a valóságban is megtörtént a csoda, méghozzá itt, Magyarországon. Két év után is felismerte családját Maszat, az a Hajdú-Bihar megyei kutyus, amely pár napja került a Pacsi Kutyamenhely Alapítvány látókörébe. A négylábú kislány esete jól mutatja: nem véletlenül kötelező chipet tetetni házi kedvenceinkbe. Anélkül ugyanis Maszat nem talált volna haza.
– Sokáig kerestük égen-földön, de a pandémia is a legrosszabbkor ütött be. A kijárási tilalom miatt ki se mehettünk este az utcára – emlékezett vissza Judit.
A gazdi azt mondta, Maszat jó állapotban volt, amikor rátaláltak. Ápolt külseje, jól tápláltsága mind-mind arra mutat, hogy valaki gondoskodott róla. Ám azt senki sem érti, hogy az ideiglenes befogadó miért nem ment el chipet olvastatni és miért nem jutott eszébe, hogy Maszatnak valahol van egy családja, amelynek a tagjai siratják, hazavárják.
„Nagyon fontos a chip, és a megfelelő, pontos állatorvosi regisztráció, hisz így tud az elvesződött állat visszakerülni a gazdához. Fontos, hogy ha a kutya eltűnik, jegyeztessük be a rendszerbe, állatorvossal, vagy állatmenhellyel. Így, ha megtalálja valaki, akkor látja, hogy keresik, mikor tűnt el és kit kell értesíteni” – ezt már a Pacsi Kutyamenhely Alapítvány közölte lapunk megkeresésére.
A chip egyébként 2013 óta kötelező, de sajnos az elkóborolt állatok nagy százalékában még most sincs.
„A hatóságok részéről a rendszeres és következetes ellenőrzés lenne a legcélravezetőbb. Aki chipet sem tetet az állatába, tehát a kötelező oltással sem oltatja be, az ne tartson kutyát. Nem kötelező!” – tették hozzá az állatmentők.
(blikk.hu)