Durván drágulhatnak a fürdők: akár 20 százalékos is lehet az áremelés

0

Áremelésre számíthatunk a fővárosi fürdőkben – írja a napi.hu.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. (BGYH) a koronavírus okozta válság előtt, 2019-ben még 18,4 milliárdos árbevételt termelt, a járvány viszont jeletősen csökkentette a bevételüket. Tavaly 6,5 milliárd forintos árbevétel mellett 1,3 milliárdos veszteséget termeltek – derül ki a 2022-es üzleti tervükből, amelyet a következő fővárosi közgyűlési ülésre nyújtottak be.

Az idén 12 milliárdot meghaladó értékesítési bevételt terveznek, de a bevételek között szerepel egy közel 5 milliárdos összeg, melynek nagy része, 3,4 milliárd forint lehet a Rác Hotel „hasznosítása” (eladása vagy bérbe adása). Ha a terv sikerül, akkor több mint 1 milliárdos profitot termelhet a fővárosi a cég.

A BGYH eredményes működéséhez a 2020-2021-es 1,5-1,7 milliós vendégszámot idén 3 milliósra kellene növelni, ez azonban a cég szerint csak akkor sikerülhet, ha nem lesz újabb járványhullám és nyitva tarthatnak.

A tervek szerint a második félévtől (júliustól) azokban a fürdőkben, ahol főként budapesti vendégkör fordul meg, 8,7 százalékkal emelik a belépőjegyek árát, a nemzetközi turizmusban érintett fürdők esetében pedig 20 százalékos áremelés várható. Ez a cég szerint még így is 30 százalékkal marad el a nemzetközi átlagtól.

Minderre a rezsiköltségek elszállása és a bérköltség növekedése miatt is szükség van – írja a cég az idei tervében.

A legnépszerűbb fürdőjüket, a Széchenyit rendezvényhelyszínként próbálják meg hasznosítani a „klasszikus” üzemidőn kívül. A Széchenyiben és a Lukácsban Private Medical SPA ágazat beindítását tervezik, az idén megnyíló Rác fürdőben pedig olyan „prémium felső kategóriás” szolgáltatásokat kínálnak majd, amelyek jelenleg más fürdőben nem érhetők el.

Gellért csak május végéig fogad vendégeket, utána ugyanis már nem halasztható a felújítása. A fürdő júniustól kieső, döntő részben turisták jelentette forgalmát a Széchenyi és a Rudas fürdőkre irányítják át, illetve novembertől részben az újra megnyíló Rác fürdő fogadja majd őket.

A strandfürdők forgalma szintén a budapesti vendégkörre épül, az éves forgalmuk meghatározó részét érthetően nyáron realizálják. Mivel a járvány a nyáron gyengébb volt 2020-ban és 2021-ben is, jelentős forgalmuk volt, de a 2019-es szintet még idén sem érik majd el, írja a portál.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here