Félelmek, szorongás, kirekesztés vagy kirekesztettség, elfogadás, önbizalomhiány, maximalizmus, füllentés, düh, dac, szeretet, szerelem, barátság, váratlan események, változások… Egy család vagy óvodai-, iskolai közösség életében ezernyi olyan nehéz szituáció előfordulhat, amikor szülőként, pedagógusként, nevelőként hiába keressük a módját annak, hogyan tudunk segíteni a gyerekeknek a helyzet okozta érzelmek meg- ill. kiélésében és megfogalmazásában és mások érzéseinek és ezek generálta tetteinek megértésében. Talán tapasztalatból tudjuk a megoldást csak az utat nem találjuk, hogyan magyarázhatnánk ezt el de az is előfordulhat, hogy még nekünk is beletörne a bicskánk ha hasonló helyzetben találnánk magunkat.
Hogyan segíthetnek ilyenkor a mesék? Mikor és milyen mesét válasszunk? Beszélgessünk a történetekről vagy hagyjuk őket a maguk útján „működni”? A népmese vagy a kortárs történetek segíthetnek jobban?…
Ezernyi kérdés merülhet fel bennünk, gyereknevelőkben a témát illetően. Ezeknek jó részére igyekszünk most tengernyi tapasztalattal rendelkező szakemberekkel megtalálni a választ.
Beszélgetőtársak:
Kreil Melinda, testtudati coach, meseterapeuta
Csörgei Andrea könyvtár- és drámapedagógus, a Cerkabella kiadó munkatársa
Lovász Andrea, a Cerkabella Kiadó főszerkesztője, A Hamupogácsa – Mesekönyv az érzelmekről című antológia szerkesztője.
A beszélgetés a Hamupogácsa friss megjelenésének apropóján szerveződött de a témát igyekszünk tágabban, nem csak a könyv célcsoportjának számító nagyobb ovisok, kisiskolások korosztályát körbejárva vizsgálni.
Link:
https://www.facebook.com/events/714772009816497/?ref=newsfeed