A legdrágább budapesti utcákat gyűjtötte össze a Portfolio.
Hozzátették a listán, adatvédelmi okok miatt csak azok az utcák szerepelnek, ahol egy év alatt legalább három adásvétel történt, emellett fontos figyelembe venni azt is, hogy mivel a tavalyi év adásvételei még nem érkeztek be teljes egészében a KSH-hoz, ezért az utcaszintű adatok a 2021-es évre vonatkoznak. Megjegyzik azt is, hogy az adatok a KSH nemrég megjelent Ingatlanadattár, Magyarországi lakásárak, 2005-2021 kiadványából származnak.
A lap kifejti, hogy van néhány városrész, ami hosszú évek, sőt évtizedek óta vezeti a budapesti lakásárlistákat. Ide tartozik az V. kerület a belvárosban, valamint a budai oldal I., II. és XII. kerülete. Ezek mellett a XI. kerületben és a VI. kerületben is fel-feltűnnek kiugróan drága ingatlanok. Gyakran viszont egy kerület vagy irányítószám-körzet átlagárát a nagy mennyiségű új építésű projekt magasabb lakásárai húzzák fel, mutat rá a Portfolio például a IX. kerület esetére.
Részletezik azt is, hogy az egyes kerületrészeken belül is lehetnek azonban utcák, amelyek valamiért különösen népszerűek a lakásvásárlók körében, legyen az egy szép panoráma a városra, vagy egy belvároshoz közeli, mégis csendes útszakasz, ami az ott lakók számára jobb életminőséget garantál. Mindez az ottani lakások árazásán is nagy mértékben meglátszik.
A KSH által vizsgált időszakban három olyan utcája volt Budapestnek, ahol bőven 2 millió forintos négyzetméterár felett cseréltek gazdát a lakások, míg a tíz legdrágább utca utolsó helyén is a másfél millió forintot közelítették. A 10-es listán egyébként a hagyományosan is legdrágább kerületek utcái szerepelnek, összesen 3 darab I. kerületi, 2-2 darab II. és V. kerületi, valamint 1-1 darab XII., XI. és III. kerületi utca. Hogy pontosan melyek is ezek, és milyen négyzetméterárak tartoznak hozzájuk, azt az alábbi ábrával szemlélteti a lap.(Kattints rá, nézd nagyban).
A Portfolio arra is kitér, hogy a 2022-es adatokból összeállított listát is érdemes lesz majd figyelni, ugyanis 2021 és 2022 második fele között jelentős, 20 százalék feletti áremelkedés ment végbe a lakáspiacon. Ennek ellenére úgy vélik, hogy a listán továbbra is főként I., II., V. és XII. kerületi utcák szerepelnek, legfeljebb kiegészülve néhány szomszédos kerülettel.