Budapest – Csütörtökön ülnek össze a Nemzet Sportolói, hogy eldöntsék, ki kerüljön közéjük 12. tagnak az áprilisban elhunyt Monspart Sarolta helyett. Olvasóinkat ennek kapcsán szavazásra invitáljuk: válasszon, Ön szerint ki kerüljön be a tagok közé! A cikk végén szavazhat.
Gyenge Valéria (úszás): az 1962-es, Helsinkiben rendezett olimpián 400 m gyorson szerzett aranyérmet. Az 1954-es torinói Európa-bajnokságon is ebben a számban, illetve a 4×100-as gyors váltó tagjaként diadalmaskodott.
Hegedűs Csaba (birkózás): a századik magyar olimpiai aranyérem szerzője, az 1972-es müncheni játékokon a 82 kg-osok között nyert kötöttfogásban. Két Eb- és egy világbajnoki címmel is rendelkezik.
Jónyer István (asztalitenisz): az 1970-es évek egyik legeredményesebb játékosa. négyszeres világbajnok, két páros és egy csapatgyőzelem mellett egyéniben is diadalmaskodni tudott. Két-két csapat és páros Eb-aranyéremmel is büszkélkedhet.
Mészöly Kálmán (labdarúgás): a hatvanas évek legendás védője 61-szer szerepelt a válogatottban, két világbajnokságon vett részt. Az 1962-es chilei vb-n ötödik, az 1966-os angliai viadalon 6. lett a nemzeti csapattal. Szövetségi kapitányként kijuttatta a gárdát az 1982-es vb-re.
Regőczy Krisztina (műkorcsolya): 1974-1980 között valamennyi világ- és Európa-bajnokságon az első hat között végzett Sallay Andrással jégtáncban. 1980-ban a Lake Placid-i téli olimpián ezüstérmesek, a dortmundi világbajnokságon aranyérmesek lettek.
Taróczy Balázs (tenisz): az open era legsikeresebb magyar férfi teniszezője. Egyéniben tizenhárom ATP-versenyt nyert, párosban kétszeres Grand Slam-győztes és háromszoros világbajnok.
Török Ferenc (öttusa): az 1964-es tokiói olimpián egyéniben arany-, csapatban ezüstérmet szerzett, négy évvel később, Mexikóvárosban a csapattal is felért a csúcsra. Négy világbajnoki cím is fűződik a nevéhez. Szövetségi kapitányként edzősége alatt az 1988-as szöuli játékokon a férficsapat és egyéniben Martinek János is bajnok lett.
(blikk.hu)